Pielęgnacja ciała

Jak dbać o biust?

Biust – atrybut kobiecości i macierzyństwa. Dla niektórych pań jest powodem do dumy, dla innych przedmiotem troski, bo za mały albo za duży. Wraz z upływem czasu zmienia się, traci jędrność i zgrabny kształt, na co ma wpływ między innymi macierzyństwo i wiek. Czy nie ma to rady? Jak dbać o biust, by na długo zachował młodzieńczy wygląd?

Biust – dlaczego trzeba o nie dbać?

Piersi składają się z gruczołów mlecznych, z tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. Ich kształt zależy od mięśni i skóry. Dużą rolę odgrywają zwłaszcza mięśnie podtrzymujące biust. Gdy są osłabione, piersi tracą jędrność i opadają. Dlatego trzeba te mięśnie wzmacniać ćwiczeniami gimnastycznymi. Ich wzmocnienie sprawi, że biust będzie utrzymywany w ryzach niczym w dobrym biustonoszu.

Drugi problem to skóra, która na tej części ciała jest cienka i delikatna. Szybko ulega rozciągnięciu i bez odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych nie odzyskuje jędrności i elastyczności. Powodem rozciągania jest naprzemienne odchudzanie i tycie, a także powiększenie piersi w okresie karmienia dzieci.

Do tych zmian można nie dopuścić, przynajmniej w pewnym stopniu, albo starać się je naprawić. Zastanawiasz się, jak dbać o biust? Oto kilka sposobów na piękny biust.

Dobrze dobrany biustonosz

Podobno większość pań nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza. Najczęściej wybieramy za małe miseczki, które ściskają mięśnie, osłabiając je i ograniczając mikrokrążenie. Również zbyt krótkie ramiączka nie służą urodzie ani zdrowiu piersi. Z kolei za duży rozmiar stanika sprawia, że nie wspomaga mięśni podtrzymujących biust. Na szczęście pojawił się taki zawód braffiterka, która zna wszystkie tajniki doboru biustonosza. W niektórych sklepach z damską bielizną można już uzyskać porady od takiej specjalistki.

Dieta i ruch

Odpowiednio skomponowana dieta ma wpływ na wygląd i zdrowie.  Dla skóry biustu bardzo ważne jest nawodnienie. Dlatego dostarczanie organizmowi 2 litrów płynu każdego dnia to obowiązek każdej kobiety, która chce zachować ładny kształt biustu.

Gimnastyka piersi polega na wzmacnianiu mięśni podtrzymujących biust. Są to proste ćwiczenia, np. z hantlami, pompki czy wymachy rąk do tyłu. Bardzo korzystny wpływ na kondycję biustu ma pływanie.

Przy bardziej intensywnym uprawianiu sportu należy używać biustonosza sportowego, który daje piersiom mocne oparcie.

Masaże piersi

Zastanawiasz się, jak dbać o biust? Masaże mają na celu ujędrnienie i wzmocnienie skóry. Proste, a dające bardzo dobre rezultaty są naprzemienne zimne i ciepłe masaże wodą. Skóra wówczas na przemian kurczy się i napręża, co sprawia, że włókna kolagenowe stają się mocniejsze. Przy nakładaniu kosmetyków również należy stosować masaż, który wykonuje się okrężnymi delikatnymi  ruchami. Nie bez znaczenia jest, jakich przy tym używamy kosmetyków.

Kremy na ujędrnienie biustu

Do niedawna dobre kosmetyki pojędrniajace piersi stosowano tylko w dobrych gabinetach kosmetycznych i salonach SPA. Obecnie można je kupić w Polsce. Są to preparaty zawierające algi GUAM. Ta substancja ma wszechstronne działanie, przede wszystkim przyspiesza tworzenie i regenerację włókien kolagenowych. W rezultacie silnie ujędrnia i uelastycznia skórę, także odżywia i nawilża skórę. Warto polecić krem ujędrniający do biustu, ale także do całego ciała, GUAM Rassodante. Jego regularne stosowanie przywraca piersiom osłabionym karmieniem dziecka czy po kuracji odchudzającej pierwotny kształt.

Specyfikiem o podobnym działaniu jest krem Guam Duo Seno. Mikroelementy i sole mineralne zawarte w algach GUAM idealnie odżywiają skórę, inna składnik – Macrocystis pyifera wzmacnia włókna kolagenowe i przyspiesza tworzenie nowych. W efekcie biust staje się pojędrniony i uniesiony.

Kremy uwydatniające biust

Wiele pań ubolewa z powodu zbyt małego biustu. Zamiast silikonu warto zastosować kremy uwydatniające biust. Nie przyniosą one tak spektakularnej zmiany jak operacyjne powiększenie piersi, można jednak liczyć na zaokrąglenie i wypełnienie biustu.  Takie efekty przynosi używanie kremu GUAM Volumel Seno. W jego skład wchodzą roślinne komórki macierzyste, które ujędrniają i regenerują skórę, zapobiegając przy tym powstawaniu rozstępów. Drugim innowacyjnym składnikiem jest biokompleks GEZHIMU, który stymuluje do gromadzenia się lipidów w tkance tłuszczowej. To dlatego biust nabiera ponętnych kształtów.

Moc powiększania biustu ma też krem GUAM Inthenso Seno Volumizzante. Działanie preparatu opiera się na ekstrakcie z rośliny ZHI MU, która powoduje gromadzenie się lipidów w tkance tłuszczowej. Algi Gelidium Sesquipedale uelastyczniają skórę, a masło różane ją wygładza i pielęgnuje.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz