Pielęgnacja twarzy

Jak wydłużyć rzęsy?

Długie rzęsy to marzenie wielu kobiet. Niestety, Matka Natura nie była łaskawa dla wszystkich pań, bowiem tylko nieliczne mogą poszczycić się trzepoczącymi niczym skrzydła motyla rzęsami. Ale kto powiedział, że natury nie można poprawić? Zastanawiasz się, jak wydłużyć rzęsy? Poznaj możliwości, a tych jest kilka.

Chęć posiadania długich rzęs wynika z faktu uzyskania zmysłowego spojrzenia. Tym bardziej, że rzęsy zwiększają optycznie oko. Która kobieta nie chce kusić wzrokiem i przyciągać mężczyzn? Rzęsy dodają atrakcyjności i zwiększają pewność siebie.

Doklejenie sztucznych rzęs

Najszybszym, ale za to mało trwałym sposobem na przedłużenie rzęs jest doklejenie sztucznych kępek. W ten sposób można nie tylko wydłużyć, ale i zagęścić włoski.

To tanie rozwiązanie, ponieważ paczka kępek może kosztować zaledwie kilkanaście złotych. Problem jest jednak kilka – trudno o samodzielną aplikację – tak, by była precyzyjna. Ponadto kępki odklejają się nierównomiernie, co może wyglądać dość komicznie.

Wydłużenie rzęs w salonie kosmetycznym

Zastanawiając się, jak wydłużyć rzęsy i zachować ich atrakcyjny wygląd na dłużej, wybierz ofertę salonu kosmetycznego. Przedłużanie i zwiększanie objętości włosków metodą 1:1 to niezwykle popularny zabieg, który daje spektakularne efekty.

Istotą zabiegu jest przyklejanie jednej sztucznej rzęsy do jednej rzęsy naturalnej. Włoski przykleja się specjalnym klejem, wykorzystując przy tym bardzo cienkie szczypczyki.

Starannie wykonany zabieg sprawia, że rzęsy utrzymują się nawet do 4-6 tygodni. By zachować „ciągłość”, zaleca się wykonanie uzupełnienia co 3 tygodnie.

Domowe sposoby z wykorzystaniem olejku rycynowego

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 daje świetne efekty, jednak sporo kosztuje. Tańszą i zupełnie naturalną metodą jest wydłużanie rzęs za pomocą olejku rycynowego. Niewielką jego ilość należy nałożyć na szczoteczkę i zaaplikować na rzęsy, wykonując ruchy jak podczas malowania włosków.

Wykonując taki domowy zabieg regularnie (aplikacja na noc), po 2-3 miesiącach zauważysz różnicę. Rzęsy nie tylko staną się dłuższe i pełniejsze, ale również będą wyglądać zdrowo.

By wzmocnić efekty olejku, dodaj do niego skórkę cytrynową.

Preparaty stymulujące wzrost rzęs

Jeśli chodzi o wydłużanie rzęs, świetnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalne odżywki stymulujące wzrost włosków. Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów tego rodzaju. My polecamy:

  • RevitaLash® Advanced Eyelash Conditioner – jedna z najbardziej popularnych odżywek do rzęs, która dostępna jest obecnie w udoskonalonej wersji. Bazuje na unikalnej kombinacji składników odpowiadających za stymulowanie wzrostu rzęs. Świetnie sprawdzi się u osób, którym zależy na dłuższych rzęsach, i które chcą zapobiec łamliwości włosków. Opakowanie wystarczy na 6-miesięczną kurację.
  • IKOS Skuteczne serum na wzrost rzęs – to intensywna kuracja, dzięki której możliwe jest uzyskanie dłuższych rzęs nawet o 66% w okresie 28 dniach regularnego stosowania. Wysoka skuteczność to zasługa starannie dobranej kombinacji składników na czele z Pentapeptydem-17.

Suplementy witaminowe

Chcąc przyspieszyć wzrost rzęs, warto postawić na zdrowe odżywianie, które jest podstawowym źródłem witamin i składników mineralnych. To między innymi one odpowiadają za kondycję włosów, także rzęs. By stymulować wzrost rzęs, w twojej diecie nie powinno zabraknąć biotyny, witaminy D, witaminy A, witaminy E, kwasów omega-3 i omega-6, aminokwasów, żelaza, witamin z grupy B czy cynku.

Warto także sięgnąć po gotowe suplementy diety, dzięki którym uzupełnisz niedobory witaminowe, dbając zarazem o kondycję całego organizmu, jak i o same rzęsy.

Przedłużająca moc wazeliny

Zastanawiasz się, jak wydłużyć rzęsy? Poznaj moc niepozornej wazeliny, dzięki której osiągniesz zadowalające efekty.

Na szczoteczkę po tuszu nałóż niewielką ilość preparatu. Czesani włosków miękkim pędzelkiem stymuluje ich wzrost. Ponadto rzęsy stają się lepiej nawilżone i grubsze.

To zaledwie kilka popularnych sposobów, dzięki którym spojrzenie nabierze wyrazistości i zmysłowości. A może ty znasz inne metody, które przyspieszają wzrost włosków i zwiększają ich objętość?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz