Pielęgnacja włosów

Jak zwalczyć łupież? Sprawdzone sposoby

Sypiące się z głowy białe płatki wprowadzają cię w kompleksy? Zastanawiasz się, jak zwalczyć łupież, który nie daje za wygraną? Bardzo możliwe, że stosujesz nieodpowiednie metody. Poznaj więc sprawdzone sposoby, by zapomnieć o białych płatkach opadających na ramiona.

Jeśli zmagasz się z łupieżem już wiele lat, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że to niezwykle wymagający przeciwnik. „Twarda sztuka” – chciałoby się powiedzieć. Nie możesz jednak się poddawać, ponieważ walkę z łupieżem można wygrać. Trzeba tylko zastosować odpowiednie metody. Dowiedz się więc, jak zwalczyć łupież skutecznie.

W walce z łupieżem liczy się przyczyna

Zastanawiasz się, dlaczego do tej pory nie udało ci się pokonać łupieżu? I nie wierzysz w to, że tym razem osiągniesz sukces? Przestań być pesymistką w tym temacie, ponieważ nie jesteś skazana na sypiące się z głowy białe płatki.

Kluczem do sukcesu jest … celowanie w przyczyny łupieżu. Skoro do tej pory nie udało ci się osiągnąć efektu, bardzo prawdopodobnie działałaś tylko objawowo. Chciałaś zmniejszyć widoczność białych łusek, a łupież wracał niczym bumerang. To błąd, ponieważ najważniejsze jest, by skupić się na przyczynach właśnie.

1. Szampony przeciwłupieżowe

Prawdopodobnie masz już na swoim koncie wielokrotne próby z wykorzystaniem szamponów przeciwłupieżowych. Jednak mimo wszystko chcesz dowiedzieć się, jak zwalczyć łupież? Bardzo możliwe, że celowałaś w nieodpowiednie preparaty.

Skuteczny szampon przeciwłupieżowy musi działać niejako leczniczo, a nie pielęgnująco. Tylko jeśli będzie zawierał odpowiednie substancje, pomoże uporać się z problemem. Dlatego w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na skład: dobrze, jeśli preparat będzie zawierał substancje antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dopiero gdy uporasz się z łupieżem, możesz sięgnąć po szampony przeciwłupieżowe pielęgnacyjne. Np. dzięki GUAM UPKer – Szampon o potrójnym działaniu do włosów przetłuszczających się zapobiegniesz powrotowi łupieżu.

2. Nacieranie olejkiem rycynowym

W walce z łupieżem sojusznikiem okazuje się być olejek rycynowy. Wystarczy regularnie nacierać nim skórę głowy, by zauważyć pozytywne efekty.

Niewielką ilość olejku rycynowego należy nałożyć na umytą skórę głowy, a następnie dokładnie owinąć ręcznikiem. Po upływie 30 minut włosy należy dokładnie umyć, by pozbyć się tłustej warstwy olejku. Taki zabieg należy powtarzać co 2-3 tygodnie.

3. „Maseczka” z zielonej glinki

Zastanawiając się, jak zwalczyć łupież za pomocą zielonej glinki, musisz poznać jej cechy. Wykazuje spektrum dobroczynnych właściwości. Działa oczyszczająco i ściągająco. Pochłania nadmiar sebum. Wykazuje działanie przeciwzapalne. I chociaż kojarzy się przede wszystkim z pielęgnacją cery, okazuje się być skutecznym środkiem w walce z łupieżem. Przygotowując z niej domową maseczkę na włosy i skórę głowy, z dnia na dzień zapomnisz o sypiących się białych łuskach.

By przygotować maseczkę, będziesz potrzebować dwóch łyżek zielonej glinki w proszku, które musisz zmieszać z wodą do powstania gęstej masy. Na oczyszczoną skórę głowy i włosy należy wetrzeć masę i pozostawić na 15 minut. Po tym czasie włosy należy (tylko!) spłukać obficie ciepłą wodą. Spora ilość wody ma znaczenie, ponieważ glinka dość mocno osiada na włosach i trudno się jej pozbyć.

4. Zabiegi trychologiczne

Pomoc w walce z łupieżem możesz uzyskać również w gabinetach kosmetycznych specjalizujących się w trychologii. Celem oferowanych zabiegów jest zwalczenie nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyn. Najczęściej polegają na złuszczeniu naskórka, ukojeniu podrażnionej skóry oraz zmniejszeniu świądu. By uzyskać zadowalające rezultaty, zabieg należy powtarzać systematycznie – nawet, jeśli łupież przez jakiś czas nie pojawia się.

Zastanawiasz się, jak zwalczyć łupież skutecznie i którą metodę wybrać? Tak naprawdę warto stosować wszystkie naprzemiennie, ponieważ wielokierunkowa walka przynosi najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz