Skóra wokół oczu zdradzi wszystko, czego wolałybyśmy nie ujawniać: wiek, niedobór snu, przepracowanie, niewłaściwe odżywianie, stres a także brak odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcesz zachować atrakcyjny wygląd, najwyższy czas postawić na profesjonalną pielęgnację.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Dlatego to tutaj bardzo szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki (tzw. kurze stopki), a urody nie dodają zasinienia i obrzęki. A każde zaniedbanie w higienicznym trybie życia daje o sobie znać niekorzystnymi zmianami w okolicy oczu. Czy możesz sobie na to pozwolić?
Skóra szczególnej troski
Skóra wokół oczu jest trzy razy cieńsza niż cera na pozostałych częściach twarzy, niemal nie zawiera gruczołów łojowych, tkanki tłuszczowej i ochronnej warstwy lipidowej. W tym miejscu skóra ma znacznie słabsze włókna kolagenu i elastyny. Taka budowa powoduje, że wcześnie traci jędrność, staje się przesuszona, szybko pojawiają się zmarszczki. Poza tym okolice oczu odznaczają się słabszym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych. Z tego wynikają sińce i obrzęki, zwane brzydko „workami”.
Żeby uniknąć wszystkich tych niedoskonałości, należy uznać, iż pielęgnacja skóry wokół oczu to sprawa priorytetowa i wymagająca kosmetyków specjalnie do tego celu przeznaczonych. Są one delikatniejsze i lepiej się wchłaniają niż kremy do twarzy.
Pielęgnacja skóry wokół oczu w kilku krokach
Zabiegi pielęgnacyjne wokół oczu to tylko trzy kroki. To oznacza, że nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu, a efekty będą spektakularne. Co robić, by zatroszczyć się o skórę?
Krok pierwszy – oczyszczanie
Krok pierwszy to oczyszczanie skóry. To podstawa zarówno przed nałożeniem kremu (żelu czy serum) jak i przed zrobieniem makijażu. Rano usuwamy pozostałości kremu „z nocy” i wszystkie zanieczyszczenia, wieczorem – obowiązkowo zmywamy makijaż i wraz z nim kurz, pot itp. Do mycia unikamy wody, bo to powoduje przesuszanie skóry. Najlepiej do tego celu użyć GUAM Microcellulaire Marine Creme.
Jest to krem oczyszczający, który jednocześnie mocno nawilża i zmiękcza skórę. Poza tym, bogaty w minerały obecne w morskiej wodzie, odżywia i odmładza skórę. Jest przyjazny dla skóry, bo posiada neutralne pH.
Krok drugi – serum pod oczy
Krok drugi to nałożenie serum pod oczy. Jest to kosmetyk, który szybko się wchłania i należy go traktować jako bazę pod krem przeciwzmarszczkowy. Kobiety polecają GUAM Cellules de mer – serum pod oczy na bazie roślinnych komórek. Produkt zawiera roślinne komórki macierzyste, które wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra zachowuje jędrność, nie dopuszczając do pojawienia się czy pogłębienia zmarszczek. Skóra wygląda jak po liftingu – jest dobrze napięta i gładka, bo komórki mikołajka nadmorskiego „wypychają” zwiotczenia od wewnątrz.
Jeśli twoim problemem są obrzęki pod oczami, używaj GUAM Microcellulaire Micro Complexe – serum redukujące worki pod oczami – kolejny produkt rekomendowany przez kobiety.
Składnikami aktywnymi preparatu są m.in. oligoelementy, kolagen morski oraz witaminy. Ten kosmetyk redukuje też cienie pod oczami, wygładza i nawilża skórę .
Krok trzeci – krem przeciwzmarszczkowy pod oczy
Pora na aplikację kremu przeciwzmarszczkowego. Używać go należy także profilaktycznie, gdy skóra jest jeszcze dobrze naprężona i gładka. Kobiety rekomendują przeciwzmarszczkowy kremożel GUAM Microcellulaire Contorno Occhi. Bazą preparatu są algi GUAM, które mają działanie liftingujące, oraz kolagen. W rezultacie ich działania skóra zachowuje młody wygląd, nie daje się zmarszczkom. Obecność wyciągu z wąkrotki azjatyckiej sprawia, że znikają sińce i obrzęki.
Pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga systematyczności. Kosmetyki trzeba nakładać dwa razy dziennie, a ich aplikacja wymaga delikatności. Kremy należy wklepywać, nie wmasowywać, poczynając od zewnętrznego kącika oczu. Chodzi o to, by skóry niepotrzebnie nie rozciągać. Wówczas zachowa jędrność i elastyczność, w czym zalecane kosmetyki jej pomogą.
Dodaj komentarz
Bądź pierwszy!