Pielęgnacja twarzy

Pielęgnuj skórę, gdy śpi – czyli kremy na noc

Robisz wszystko, by na dłużej zachować młodość. Każdego dnia stosujesz kremy na twarz, które mają zapobiec powstawaniu zmarszczek i zmniejszyć widoczność tych już istniejących. Czy jednak rzeczywiście to już koniec, jeśli chodzi o pielęgnację? Nie…

Nakładanie kremów każdego ranka to dopiero początek. Początek, jeśli zależy ci na osiągnięciu widocznych efektów w postaci poprawy kondycji skóry. Ważne jest, byś stosowała kremy na noc, bo właśnie wtedy zachodzą intensywne procesy naprawcze.

Nocna regeneracja skóry

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas snu rozpoczyna się silna regeneracja organizmu. Taki sam proces jest realizowany w odniesieniu do skóry – i ona przechodzi intensywne procesy naprawcze. Dlatego warto wykorzystać potencjał drzemiący w nocnej regeneracji, by w efekcie skóra była wypoczęta i wyglądała promiennie.

Niestety wiele kobiet bagatelizuje kwestię procesów naprawczych, które zachodzą w trakcie nocnego wypoczynku. Nieprawidłowy i niezbyt dokładny demakijaż, aplikowanie jakiegokolwiek kremu – to najczęściej popełniane błędy, które skutkują pogorszeniem kondycji skóry. Tymczasem wystarczy 10 minut na profesjonalną pielęgnację wieczorną, by zapoczątkować intensywne procesy naprawcze – tak, by „wycisnąć” z nich co tylko się da.

Sięgnij po kremy na noc

W nocy odpoczywa cały organizm, także skóra. Zachodzi proces odżywiania komórek, które otrzymują witaminy i minerały niezbędne do regeneracji i odbudowy. Jeśli zastosujesz jakikolwiek preparat – tylko po to, by wyeliminować uczucie ściągnięcia wywoływane przez wodę – marnujesz to, co najcenniejsze. Dlatego warto sięgnąć po kremy na noc – preparaty, które zawierają odpowiednią mieszankę aktywnych składników. Składników, które zapewniają profesjonalną pielęgnację i wspomagają proces odbudowy komórkowej.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór kremów przeznaczonych do wieczornego stosowania. By jednak wybrać mądrze, trzeba zapoznać się z jego składem.

Do wieczornej pielęgnacji każdego typu skóry sprawdzi się np. regenerujący krem na noc GUAM Microcellulaire. Bazuje na algach morskich stanowiących bogactwo witamin, minerałów i protein – składników, których potrzebuje kobieca skóra.

GUAM Microcellulaire

Krem stymuluje produkcję kolagenu , który odpowiada za elastyczność skóry. Działa przy tym nawilżająco, zabezpieczając skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Wybierając kremy na noc, zwróć także uwagę na obecność między innymi takich składników jak:

  • witamina A – należąca do grupy silnych antyoksydantów, przeciwdziała wolnym rodnikom. Opóźnia procesy starzenia, pozwalając zachować młody wygląd na dłużej.
  • witamina E – zwana „witaminą młodości”, przeciwdziała procesom starzenia. Opóźnia proces powstawania zmarszczek.
  • koenzym Q10 – antyoksydant, który stymuluje regenerację komórek. W połączeniu z witaminą E „odtruwa” komórki i przeciwdziała wolnym rodnikom.
  • kwas hialuronowy – wykazuje silne właściwości nawilżające, wiążąc nawet 250 cząsteczek wody. Zapobiega utracie jędrności skóry i powstawaniu zmarszczek.

Kremy na dzień a kremy na noc – różnice

Zastanawiasz się, dlaczego kremu na dzień nie można stosować w nocy i odwrotnie? Odpowiedź jest prosta – skóra w ciągu dnia ma nieco inne potrzeby niż w nocy.

Jako że podczas snu zachodzą intensywne procesy regeneracyjne, koniecznością jest dostarczenie składników o właściwościach naprawczych oraz intensywnie odżywiających. Krem na dzień pod względem kompozycji składników jest „delikatniejszy” – najczęściej nie zawiera skoncentrowanych substancji.

Różnice widoczne są również w przypadku konsystencji. Kremy na dzień są lekkie i bardzo szybko się wchłaniają. Kremy na noc są cięższe, bardziej tłuste i wolniej ulegają wchłonięciu.

Nie bagatelizuj znaczenia nocnej pielęgnacji skóry – sięgnij po kremy na noc. Niech skóra pracuje intensywnie – wtedy, gdy śpisz.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz