Skąd się bierze cellulit?

Cellulit jest wymagającym przeciwnikiem, z którym walka wymaga sporo cierpliwości i systematyczności. Warto jednak podjąć to wyzwanie nie tylko ze względów estetycznych, ale również … zdrowotnych.

Zanim jednak sięgniesz po „ciężki arsenał”, musisz zdobyć informacje o swoim przeciwniku. Tylko walka z przyczynami cellulitu przyniesie oczekiwane rezultaty.

Cellulit, czyli co?

Pojawiające się na skórze bioder, ud, pośladków czy brzucha grudki i nierówności to właśnie cellulit. W zależności od stopnia zaawansowania, może być widoczny tylko po ściśnięciu skóry albo widoczny np. podczas chodzenia czy napinania mięśni.

Specjaliści szacują, że z cellulitem boryka się nawet 90% kobiet w różnym wieku: począwszy od nastolatek, a skończywszy na dojrzałych paniach. Grudki i nierówności pojawiają się zarówno u osób szczupłych, jak i z nadwagą. Skoro ani wiek, ani masa ciała nie mają znaczenia, co jest przyczyną tzw. skórki pomarańczowej?

Winne estrogeny

Za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są przede wszystkim estrogeny. Z tego powodu skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się w okresie zawirowań hormonalnych – w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży czy stosowania leków hormonalnych.

Estrogeny przyczyniają się do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych w tkance podskórnej. W efekcie dochodzi do powstawania obrzęków, które zaczynają uciskać otaczające komórki, szczególnie tłuszczowe. Prowadzi to w dalszych konsekwencjach do słabszego ich odżywienia i dotlenienia. Są też gorzej oczyszczane ze zbędnych produktów przemiany materii.

Efekt? Skóra pełna jest nierówności i wgłębień. Zaczyna przypominać nierówną skórkę pomarańczy. Jeżeli cellulit wejdzie w fazę zaawansowaną, wówczas skóra – pełna grudek i zagłębień – na powierzchni upodabnia się do materaca.

Jak pozbyć się cellulitu?

Jeżeli chcesz wyeliminować cellulit, musisz działać na wielu płaszczyznach jednocześnie. Nie wystarczy zmienić nawyków żywieniowych czy tylko ćwiczyć. Kompleksowe działanie to klucz do sukcesu. Sukcesu, jakim jest gładka skóra pozbawiona grudek i nierówności.

Jak więc działać?

  • Zafunduj sobie masaż na cellulit

Jego celem będzie pobudzenie mikrokrążenia i usunięcie toksyn z tkanki podskórnej. To, ile czasu na niego poświęcisz, zależy tylko od ciebie. Jeśli jednak potrwa ok. 20 minut, osiągniesz szybsze i lepsze rezultaty. Do masażu wykorzystaj kosmetyki poprawiające drenaż, np. GUAM Dren Fangocrema.

  • Sięgnij po dobre kosmetyki antycellulitowe

Kosmetyki na cellulit to jeden z ważniejszych elementów kuracji antycellulitowej. Istotne jest jednak to, by ich skład faktycznie oddziaływał na przyczyny skórki pomarańczowej. Dlatego dokładnie weryfikuj obecne substancje, by mieć pewność wysokiej skuteczności. Na cellulit świetnie sprawdzają się kremy z algami morskimi, np. GUAM Duo Intensywny rozgrzewający krem antycellulitowy – zawiera algi GUAM, wodę źródlaną oraz mukopolisacharydy. Dzięki temu pomaga zwalczyć cellulit skutecznie.

  • Postaw na zdrowe odżywianie

Chociaż na cellulit narzekają i szczupłe kobiety, nie ma żadnych wątpliwości – nadwaga i nieracjonalna dieta sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej. Warto ograniczyć spożywanie słodyczy, produktów wysoko przetworzonych, nadmiaru kawy.

Chcesz skutecznie pokonać cellulit? Poznaj swojego przeciwnika, by w walce z nim celować bezpośrednio w przyczyny jego powstawania. Dzięki temu osiągniesz zamierzone efekty – skórka pomarańczowa wreszcie przestanie istnieć.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz