Pielęgnacja ciała

Sól do kąpieli, czyli relaks w wannie

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy chętniej wybierają prysznic niż wannę i na tych, którzy preferują ciepłe i aromatyczne kąpiele w wannie. Bywają jednak takie dnie, a raczej wieczory, kiedy najzagorzalsi zwolennicy chłodnych i orzeźwiających pryszniców, szukają relaksu w wannie pełnej pachnącej piany. A jeśli jeszcze w wannie pieni się sól do kąpieli, satysfakcja gwarantowana.

Sól do kąpieli – zalety

Sól morska zawiera wszystkie minerały znajdujące się w morskiej wodzie. Te składniki wzmacniają skórę, pomagają leczyć podrażnienia skóry, wysypki i odczyny alergiczne. Co więcej, usprawniają krążenie krwi, uelastyczniają mięśnie i stawy – to dlatego dają odpoczynek nogom zmęczonym po całym dniu. Solne kąpiele łagodzą też stany łuszczycowe skóry, wyrównują koloryt skóry. Uodporniają organizm na przeziębienia.

Dla pań walczących z cellulitem sól morska, zwłaszcza z dodatkiem alg, to skuteczna broń, zmniejszająca ten mankament urody.  Ponadto jest też dobra wiadomość dla kobiet, które usiłują pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Sól i algi to substancje, które – jako zgrana para – i z tym problem całkiem nieźle dają sobie radę.

Jeżeli sól do kąpieli, to GUAM Talasso Sali di Mare

Sól do kąpieli Guam Talasso Sali Di Mare

Sól soli nierówna. Jeśli chcesz uporać się z „pomarańczową skórką” i zmniejszyć podskórną warstwę tkanki tłuszczowej, wskazane byłoby użycie  GUAM Talasso Sali di Mare.

Składnikami aktywnymi są: sól morska pozyskiwana z Morza Śródziemnego oraz algi Guam. Sól do kąpieli należycie dba o skórę: oczyszcza, wspomagając usuwanie toksyn z organizmu, odżywia, nadaje zdrowy kolor. Algi GUAM to dobrodziejstwo dla damskiego (i nie tylko damskiego) organizmu. Posiadają bowiem nadzwyczajną właściwość: wspomagają skórny metabolizm, dzięki czemu ubywa tkanki tłuszczowej. To nie wszystko. Regularne kąpiele z użyciem  GUAM Talasso umożliwiają redukcję cellulitu, bo algi rozbijają gruzełki tłuszczu tworzące nierówności pod skórą. Skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna, aksamitna w dotyku.

Przyjemność z kąpieli jest gwarantowana jeszcze przez dodatek olejków aromatycznych. Zapach mięty, cytryny i lawendy  wprowadza w relaksacyjny nastrój, kąpiel daje odprężenie i energię na kolejny dzień.

Tak więc aromatyzowana solankowa kąpiel to korzyść dla ciała i ukojenie dla ducha. To luksus, na który warto sobie pozwolić.

Sól do peelingu przed kąpielą

guam-talasso-scrub-energizzante-peeling

Warto wzmocnić działanie soli do kąpieli, stosując peeling preparatem o  podobnym składzie. Mowa o GUAM Algascrub – ujędrniającym peelingu do ciała. Gruboziarnista sól morska, algi GUAM olejki eteryczne  i oleje roślinne sprawiają, iż zrogowaciały naskórek zostaje usunięty, a skóra dobrze odżywiona i nawilżona.  Można też liczyć na redukcję cellulitu. Po zakończonym peelingu kąpiel w ciepłej wodzie z zawartością soli morskiej i alg jest bardziej korzystna dla ciała. Aktywne składniki wnikają w głąb skóry, ujędrniając ją i wygładzając.

Podobne efekty daje też stosowanie energetyzującego peelingu do ciała GUAM Talasso Scrub Energizzante. Dzięki składnikom odżywczym nie tylko pielęgnuje skórę, ale też działają regenerująco, stymulując organizm do produkcji kolagenu. Dzięki temu znikają podrażnienia i drobne ubytki skóry, zmniejszają się rozstępy (tylko świeże, o czerwonawym zabarwieniu). GUAM Talasso przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz