Wyszczuplające kosmetyki nie tylko dla kobiet?

Ach, jakby to było miło, gdyby wystarczyło łyknąć tabletkę o cudownym działaniu albo posmarować ciało magiczną miksturą, aby sylwetka uzyskała boskie kształty. Szczupła, zgrabna figura każdemu się marzy, bez względu na płeć, jednak nie każdemu jest dana z natury. Większość dostrzega w swoim ciele mniej czy więcej mankamentów. Do tych, na które sami zapracowaliśmy, należy nadwaga. Cierpią z tego powodu i panie, i panowie. Z pomocą mogą jednak przyjść wyszczuplające kosmetyki. 

Wyszczuplające kosmetyki? Trudno w to uwierzyć

Powiedzmy jasno i wyraźnie. Nie chodzi o odchudzanie, a o wyszczuplanie. A nie jest to to samo. Odchudzanie to ciężka praca, którą często nazywa się walką ze zbędnymi kilogramami. W istocie, jest to walka, bo wymaga wysiłku, samozaparcia i dyscypliny. A także wyrzeczeń. Odchudzanie opiera się na stosowaniu odpowiedniej diety oraz na aktywności ruchowej. Jest to związek nierozerwalny i chcąc pozbyć się na stałe nadmiaru tkanki tłuszczowej, musimy zadbać zarówno o dobrze zbilansowaną dietę jak i o codzienną solidną porcję ruchu.

Wyszczuplanie to dbanie o to, by zmniejszyć podskórną tkankę tłuszczową, której na dodatek jest niewiele. Oczywiście, dieta i sport pozwolą uporać się z tym problemem. Można też wspomóc się kosmetykami wyszczuplającymi. Już ich sama nazwa wzbudza kontrowersje: jakim cudem ginie tkanka tłuszczowa? Żeby tak się stało, w kosmetykach musza znajdować się substancje, które po pierwsze, wnikną głęboko w głąb skóry, po drugie, przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej.

Wiele takich preparatów stworzono z myślą o kobietach. U pięknej płci  bowiem obserwuje się większą skłonność do gromadzenia się tłuszczu pod skóra. A na dodatek zmorą jest jeszcze cellulit (skórka pomarańczowa) oraz rozstępy. Ta pierwsza dolegliwość u mężczyzn niemal nie występuje, a nawet jeśli, to nikomu nie wadzi. Rozstępy natomiast zdarzają się, zwłaszcza u panów, którzy szybko zdobyli muskulaturę albo pokaźny brzuszek. Kremy wyszczuplające pojędrniała, uelastyczniają i wzmacniają skórę, rozbijając przy tym komórki tłuszczowe. W rezultacie warstwa tłuszczu staje się cieńsza, skóra uzyskuje gładkość (cellulitowe gruzełki pod skóra znikają). Gorzej idzie z rozstępami. Tylko świeże, o czerwonawej barwie mogą zmaleć i stać się mniej widoczne. Na te srebrne żaden cudowny specyfik ani lek nie pomoże.

Kremy wyszczuplające dla mężczyzn

Mężczyźni powinni używać kosmetyków przeznaczonych dla swojej płci. Damskie preparaty jako delikatniejsze, o subtelnym działaniu, nie przenikną grubej męskiej powłoki. Panom polecamy wyszczuplające kosmetyki z algami GUAM. Te wodorosty posiadają bowiem moc, która pozwala szybko spalać podskórną tkankę tłuszczową, a co więcej – hamują proces ponownego gromadzenia się tłuszczu. Takim rewelacyjnym działaniem charakteryzuje się GUAM Duo Crema Giorno. Oprócz alg dużą rolę do spełnienia ma morska woda źródlana. W jej składzie znajdują się wszystkie morskie mikroelementy, które wpływają na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Krem należy codziennie dokładnie wmasować w skórę brzucha, ud i pośladków, jeśli uważasz, że należałoby je wyszczuplić.

Wart polecenia jest też krem rozgrzewający Guam Uomo Riducente. Aktywnymi składnikami preparatu są: Euglena Gracilis, morska woda źródlana i kofeina. Efekty działania są szybko widoczne: gładka, dobrze nawilżona i napięta skóra, mniejsza warstwa tkanki tłuszczowej. Krem przeznaczony jest na skórę brzucha.

Panom, którzy nie mogą się przekonać do stosowania kremów, zachęcamy do używania wyszczuplającego żelu pod prysznic. Mowa o GUAM Bagno Mare. Nie trzeba już dodawać, że o jego skuteczności w pozbywaniu się tłuszczu decyduje zawartość rewelacyjnych alg Guam. Sól morska natomiast dokładnie oczyszcza skórę i nadaje jej zdrowe zabarwienie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz